ČSSD Zlínský kraj

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sto let "Stále spolu" uctí na Bradlu

Stále spolu Sto let vzniku Československa společně oslaví u mohyly Milana Rastislava Štefánika na Bradle zástupci českých i slovenských obcí, spřízněných základních uměleckých škol Česka i Slovenska, Sokola,

Hasičského záchranného sboru, skautů, zúčastní se zástupci poslanecké sněmovny PČR a Zlínského kraje.

V neděli 28. října proběhne od 14 hodin na vrchu Bradlo v Myjavské pahorkatině u mohyly Milana Rastislava Štefánika pietní akt k oslavě 100. výročí vzniku samostatného Československa.

Dojde k jedinečnému setkání zástupců českých a slovenských obcí, jejichž delegace položí k mohyle věnce za doprovodu téměř 80členného orchestru žáků spřízněných českých a slovenských základních uměleckých škol. Pietní akt bude doprovázen čestnou stráží za účasti organizací Sokol, skautů, Hasičského záchranného sboru a Sboru dobrovolných hasičů. Slavnostního setkání se zúčastní poslankyně parlamentu ČR Alena Gajdůšková a zástupci Zlínského kraje.

Společná oslava 100 let vzniku Československa je vyvrcholením celoročního česko-slovenského přeshraničního projektu "Stále spolu," pod záštitou Základních uměleckých škol ze Zlína, Rajce, Brezové pod Bradlom a Bojnic. Na financování projektu se účastní organizace Interreg V-A, Európský fond regionálného rozvoja, Bílé Karpaty, Zlínský kraj a Žilinský samosprávný kraj.

Po ukončení ceremonie se od 16:30 hodin bude konat v Národním domě Štefánika v Brezové pod Bradlom slavnostní koncert žáků zúčastněných českých a slovenských základních uměleckých škol.

 

Stále spolu

Zdroj: Novinky.cz

 
ASR Search Engine
„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde