ČSSD Zlínský kraj

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Počkejme s rozhodnutím po volbách!

Zlínský kraj30.04.2020 Tisková zpráva za krajský klub zastupitelů za ČSSD.

Již potřetí proběhne na zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje hlasování o výstavbě nové krajské nemocnice v Malenovicích. Poprvé zastupitelé záměr výstavby neschválili, protože hlasovali v souladu s krajskou zdravotnickou koncepcí. S tím se však nesmířil hejtman Čunek, který v prosinci zařadil bezdůvodně opětovné hlasování, bez písemných podkladů, těsně před koncem zasedání, ve kterém se mu důvěra ve dva přeběhlíky i bez změny krajské koncepce vyplatila. Tento postup, který je ostudným příkladem pro obecní zastupitelstva v kraji, odsoudilo i ministerstvo vnitra a požádalo hejtmanství o hlasování nové.

Od té doby se však mnohé změnilo. Pandemie Coronavirus-19 zasáhla celý svět, Evropu i Českou republiku. Negativní ekonomické dopady jsou nezpochybnitelné a nad jasnost jasné. Samozřejmě zasáhly i ekonomiku Zlínského kraje, jen se o tom nemluví, aby nebyl ohrožen výsledek hlasování o nové nemocnici v zájmu hejtmana. Například jen výpadky z příjmu kraje za jízdné v autobusové dopravě činí kolem milionu korun denně. Na budoucí krajské rozpočty, v souvislosti se zvyšováním zadluženosti státu, bude mít nepochybně vliv i snížení výnosů ze sdílených daní (RUD). Díky obrovskému útlumu světové ekonomiky nelze předpokládat brzký obrat k lepšímu. Proti původnímu záměru navrhuje vedení kraje financování výstavby nové nemocnice na etapy, přesně jak navrhovali zastupitelé za ČSSD v případě modernizace stávajícího areálu Baťovy nemocnice. A tehdy tvrdil hejtman, že na staveništi nelze léčit, proto musí být nová nemocnice!

Koronavirová pandemie má však i svá pozitiva. Jasně ukázala, že centralizace zdravotní péče a výstavba velkých nemocnic v monoblocích nebude hitem budoucnosti. Krizová situace ukázala v praxi výhody většího počtu menších nemocnic. „Musí zvítězit zdravý selský rozum a hlasování o záměru výstavby nové krajské nemocnice je třeba nechat na novém vedení po krajských volbách, kdy bude jasnější vývoj krajského rozpočtu“, shodli se jednomyslně všichni členové krajského klubu zastupitelů za ČSSD.

 
ASR Search Engine
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat