ČSSD Zlínský kraj

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Hejtman Radim Holiš svolal Krizový štáb Zlínského kraje

Krizový štáb Zlínského kraje13.11.2020 Dnes se poprvé v novém složení sešel zúžený Krizový štáb Zlínského kraje zřízený za účelem řešení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. Prostřednictvím videokonference se setkání účastnil také ministr vnitra Jan Hamáček, který je předsedou Ústředního krizového štábu České republiky.

„Svolal jsem Krizový štáb Zlínského kraje, abychom se s kolegy seznámili s vývojem epidemické situace v našem kraji. Zajímaly nás také informace od ministra vnitra Jana Hamáčka, se kterým jsme se chtěli poradit, abychom situaci v kraji zvládli ještě lépe,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

S ministrem vnitra Janem Hamáčkem členové krajského krizového štábu konzultovali možnost poskytnutí dalšího mobilního týmu, který zajišťuje odběry u zdravotně handicapovaných osob, jež nemají možnost se dostavit na odběrové místo. Ministr Hamáček rovněž informoval o novém systému hodnocení pro uvolňování nebo zpřísňování opatření s názvem PES, který dnes veřejnosti představí Ministerstvo zdravotnictví. Od 18. listopadu ve vrátí do škol žáci prvních a druhých tříd základních škol. Znovu se také otevřou speciální základní školy pro handicapované. Další uvolňování se zatím neplánuje.

Krajský krizový štáb se také seznámil s aktuálním vývojem epidemické situace ve Zlínském kraji. „Situace v kraji se pomalu zklidňuje, počty nakažených se snižují. Nejzasaženější jsou aktuálně Vsetínsko, Valašské klobouky a Valašské Meziříčí. Chceme změnit hlavně kratší dobu na čekání na test, připravit kraj na testování v sociálních službách, zejména chceme další mobilní odběrové místo a chceme změnu v komunikaci směrem do celého kraje. Naši zdravotníci s vypětím veškerých sil situaci zvládají, ovšem je potřeba jim v tom pomoci a dodržovat platná nařízení. Všem lidem, kteří opatření dodržují, děkuji,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Zdroj: Zlínský kraj

 
ASR Search Engine
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat