ČSSD Zlínský kraj

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Setkání duchovních s vedením Vsetína

duchovní04.02.2014 Zástupci církví a sborů zastoupených v našem městě přijali pozvání na tradiční setkání s představiteli vsetínské radnice. Debata s duchovními se uskutečnila v pondělí 3. února a přinesla řadu podnětů k možné spolupráci.

Setkání s duchovnímiSetkání s členy Farního sboru Českobratrské církve evangelické Dolního a Horního sboru, Křesťanského sboru Vsetín, Římskokatolické farnosti, Sboru Bratrské jednoty baptistů, Sboru Církve adventistů sedmého dne, Církve bratrské a Apoštolské církve proběhlo v pondělí 3. února 2014 v hotelu Nová radnice. Za vedení města se do debaty s duchovními zapojili starostka Iveta Táborská a místostarostové Květoslava Othová, Petr Kořenek a Stanislav Pavelec.

Tato setkání se zástupci církví se konají pravidelně každý rok. Jsou příležitostí, kdy zasednou k jednomu stolu jak zástupci vedení města, tak představitelé všech církví působících v našem městě.

Setkání s duchovnímiPředmětem diskuzí jsou pak problémy, které církve i město tíží a hledají se jejich společná řešení. Mezi hlavní témata tohoto setkání patřila důležitost sociální práce a možnosti spolupráce v této oblasti, přičemž pochvalná slova zazněla na adresu organizací poskytující sociální služby. Vedení města představilo účastníkům své priority, především plánované investiční akce, které budou v letošním roce realizovány.

„ Jsem ráda, že si můžeme povídat o svých plánech a diskutovat o možnostech, jak si vzájemně pomoci," řekla starostka města Iveta Táborská, která také vyzdvihla harmonizaci vztahů na Vsetíně a zároveň poděkovala jak zúčastněným duchovním, tak svým kolegům místostarostům za bezkonfliktní uplynulé období, ke kterému jistě přispělo i toto pravidelné setkávání se zástupci církví a sborů.

 

Zdroj: Město Vsetín

 

 
ASR Search Engine