ČSSD Zlínský kraj

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Vedení vsetínské radnice řeší bezpečnost chodců ve městě

Vsetín07.02.2014 Bezpečnost chodců na přechodech je důležitým aspektem silničního provozu. Město Vsetín v minulosti provedlo několik opatření směřujících k jejich bezpečnosti.

Od staveb chodníků, úprav komunikací, přes nasvícení některých přechodů. Ve Vsetíně také již několik let fungují tzv. „přechoďáci" – asistenti, kteří pomáhají dětem při cestě do školy. Stav přechodů však není ideální, a toto popisuje audit přechodů na silnicích I. a III. třídy, který město vypracovalo.

„Z auditu vyplynuly závady, které je třeba přednostně opravit. Jedná se prioritně o přechody, které jsou na ulici Generála Klapálka na Ohradě, ve staré Rokytnici u výpadovky na Zlín, u Kovárny v ulici Jasenická. Naším cílem bude nyní připravit projektovou dokumentaci na úpravy zmíněných přechodů, tak aby odpovídaly příslušným zákonným normám, a následně získat prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury, aby v budoucích letech mohly být provedeny. Je však potřeba upozornit, že v této záležitosti musíme velmi úzce spolupracovat s majitelem komunikací. V případě komunikace I. třídy, tedy v Rokytnici, je to Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje a případě silnic III. třídy, tedy ul. Generála Klapálka a Jasenic, je to Ředitelství silnic Zlínského kraje," informoval místostarosta Petr Kořenek.

„Dalším krokem v rámci bezpečnosti chodců ve Vsetíně bude provedení auditu na přechodech umístěných na místních komunikacích. Kvůli počtu přechodů si však zmapování vezme svůj čas. Peníze na tento audit již máme vyčleněny v rozpočtu města," doplnila starostka Iveta Táborská.

 

Zdroj: Město Vsetín

 

 
ASR Search Engine